Ділявер Мідатович Осман

Диригент

Заслужений діяч мистецтв України

Біографія

Закінчив Донецьку державну музичну академію ім. С. С. Прокоф'єва з класу труби у засл. арт. України, професора Подольчука В. В. та з класу оркестрового диригування у засл. арт. України, професора П. М. Кравченка в 2005р., отримав диплом спеціаліста та магістра мистецтвознавства. Здобув кваліфікацію викладача, артиста оркестру (ансамблю), диригента духового оркестру, концертного виконавця. Після закінчення вступив до Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського де навчався на кафедрі оперно-симфонічного диригування клас нар. арт. України, професора Здоренка В. М. Отримав диплом із відзнакою і здобув кваліфікацію диригента оперного та симфонічного оркестру 2010р. З 2010–2013 Продовжив навчання в аспірантурі НМАУ ім. П. І. Чайковського на кафедрі оперно-симфонічного диригування.

У роки навчання на сцені оперної студії НМАУ ім. П. І. Чайковського здійснив постановки опер «Бояриня Віра Шелога» М. Римського-Корсакова (2010р.) та «Приборкування норовливої» В. Шебаліна (2011р.), а також диригував виставами:

  • «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського,
  • «Царева наречена» М. Римського-Корсакова,
  • «Євгеній Онєгін» П. Чайковського.
  • «Іоланта» П. Чайковського.

Свій творчий шлях Ділявер Осман розпочав у Донецькому академічному театрі опери та балету ім. А. Солов’яненка , де працював артистом сценічного оркестру 2003-2005 рр. У 2004 році став лауреатом Першого Міжнародного конкурсу трубачів ім. М.Старовецького (м. Тернопіль). З 2006 по 2018 рр. артист оркестру Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва. Як артист оркестру та як соліст гастролював у Великобританії, Швейцарії, Франції, Нідерландах, Бельгії, Естонії, Італії, Іспанії, Німеччині, Литві, Чехії, Туреччині та інших країнах.

У 2015–2016 рр. як запрошений диригент працював з Національним духовим оркестром України, з яким підготував цикл концертів, що з успіхом пройшли у Національній філармонії України.

Від 2017 – диригент Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва. У квітні 2018 дебютував як диригент-постановник і музичний керівник постановки сучасного балету «Історії у стилі Танго». У 2019 став диригентом-постановником балету «Легенда про вічне кохання». У цьому ж році з успіхом пройшли прем’єри цих двох отдноактних балетів у Швейцарії. У 2019 р. здійснив постановку тематичних концертів «Нові мелодії Різдвяної ночі», «Жарти Купідона», «І знов труба мелодію заграє...» пам'яті Романа Стадника, концерту оперних шедеврів українською мовою «Рідна мова над світом співає», музично-драматичної вистави «Розстріляне Відродження», музичної казки «Снігова Королева» на музику Ж. Колодуб (2020 р.). З оркестром та хором театру здійснив фондові записи: «Заповіт» Б. Лятошинського, «Заповіт» М. Вербицького, «Неофіти» М. Кузана (2018 р.), кантата «За неї Господа моліть» (ч.1) Ю. Алжнєва разом iз Муніципальною академічною чоловічою хоровою капелою ім. Л.М. Ревуцького (2019 р.).

Водночас з 2018 по 2019 рр. – диригент Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України. З цим колективом брав участь у Міжнародному інструментальному конкурсі Євгена Станковича (2018 р.). Здійснив постановки музичних казок С. С. Прокоф’єва «Петрик і Вовк» (2018 р.), на музику з балету П. І. Чайковського «Лускунчик» із пісочною анімацією (2019 р.). 18 травня 2018 року виступив з оркестром у Меморіальному заході вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу, що відбувся у Києві на Софійській площі – було виконано камерну симфонію Д. Шостаковича "Пам'яті жертв фашизму і війни".

З 2012 р. розпочав викладацьку діяльність у Київській середній спеціалізованій музичній школі-інтернаті ім. М. В. Лисенка як викладач класу оркестрового диригування та диригент симфонічного оркестру, де працював до 2016 р. З 2018 р. продовжив викладацьку діяльність у Луганській державній академії культури і мистецтв де є викладачем оркестрового класу. З 2019 р. – викладач диригування на кафедрi оперно-симфонічного диригування НМАУ ім. П. І. Чайковського.


У театральному репертуарі диригента – оперні, балетні вистави та освітні програми: