Дванадцята ніч, або що захочете

Тривалість вистави – 1 год 30 хв

Виконується англійською мовою

Про виставу

Уявіть: тиша, темрява, камерна сцена, на сцену виходять головні герої – справжні ветерани та волонтери АТО, п’єса Шекспіра. Вистава англійською мовою.

Серйозна задумка, чи не так? Для нас вона стала реальністю.

Перший соціальний англомовний театр ветеранів та волонтерів АТО «Project «W» – Veterans, Volunteers and William» презентує для глядачів свою унікальну виставу англійською мовою «ДВАНАДЦЯТА НІЧ, або ЩО ЗАХОЧЕТЕ» Вільяма Шекспіра у сучасній обробці. Життєрадісна та жвава комедія  англійського драматурга названа на честь дванадцятої ночі після Різдва. Це заплутана історія справжнього кохання Віоли, Герцога, Олівії та Себастіана, які проходять випробування долею та гартування часом, все більше обростаючи обіцянками та непорозуміннями, дивними переодяганнями та боязкими натяками, таємною надією та палкими зізнаннями. Все це на межі між ілюзією та дійсністю…

Наша «ДВАНАДЦЯТА НІЧ» – це вистава – приклад, вистава – заклик до дій, вистава – маніфест щирості, наївності та добра українського режисера та Заслуженого артиста України Олексія Гнатковського: «Це вистава про перемогу. Перемогу сили духу над страхом, перемогу віри над сумнівами, перемогу щирості над фальшею, зрештою – про перемогу життя над смертю. Це вистава про перемогу ЛЮБОВІ! Я захоплююся цими “ненормальними”, які взялися за, здавалося б, неможливе! Вони ніколи не грали на сцені, вони не знають англійської, вони все роблять вперше. Але вони взялися зіграти Шекспіра “12 ніч” мовою оригіналу! І вони це зроблять! Вони як малі діти, які безмежно вірять у свою гру і цим змінюють світ. Вони показують “дорослим” які ті смішні… Вони доводять що немає нічого неможливого. Вони показують, що героєм потрібно бути кожного дня і у всіх своїх справах. Це люди яким НЕ байдуже!»

Керівник проекту – Ігор Касьян, ветеран, співзасновник та керівник Сучасної школи англійської мови «English Amon People» та команда школи.

Художній керівник – Ростислав Держипільський, український театральний режиссер, актор, Народний артист України, директор-художній керівник Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка та команда театру.

Актори – ветерани та волонтери АТО.

 Project «W» – Veterans, Volunteers and William  – це унікальний соціальний англомовний театр ветеранів та волонтерів АТО, які пройшли кастинг і вивчають англійську мову та театральне мистецтво. Унікальний, бо зв’язав разом дуже багато різностей, що так чи інакше, перетинаються у звичайному житті в різних формах та площах, та у нашому проекті вперше об’єднались в єдине ціле. На сьогоднішній день ми показали 12 вистав, з повним аншлагом у місті Києві, та Івано-Франківську, в останньому нас включили в репертуар Івано-Франківського Драматичного театру.

Project «W»  – це ветеранський бізнес, громадські активісти та митці, ветерани та волонтери, об’єднані однією метою – створити в Україні перший соціальний англомовний театр, в якому грають ветерани та волонтери АТО, які творять мистецтво, що відповідає на соціальні виклики часу.

«Це неймовірна  ідея ветеранів реабілітуватися після війни, відкрити в собі творчий шлях через постановку театральної п’єси англійською мовою «Дванадцята ніч» Вільяма Шекспіра».

Існує безліч цікавих, неповторних театрів та існує і наш «Project «W» – Veterans, Volunteers and William» –  у своєму роді перший в Україні та єдині у світі.