12 і 13 грудня у Київському театрі опери і балету відбудеться прем’єра мюзиклу для дітей «Пригоди Гекльберрі Фінна»

12 і 13 грудня о 12:00 у Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва (вул. Межигірська, 2 ст. м. «Контрактова площа») –прем’єра мюзиклу для дітей «Пригоди Гекльберрі Фінна» відомих українських композиторів Жанни та Левка Колодубів.Прем’єру приурочено до 180-ти річчя від дня народження Марка Твена та до 85-річчя від дня народження композиторів Жанни і Левка Колодубів.

Виставу підготували: режисер-постановник Віталій Пальчиков, диригент-постановник Сергій Голубничий, художник-постановник Людмила Нагорна, хормейстер-постановник Анжела Масленнікова, балетмейстер-постановник Сергій Кон.

«Пригоди Гекльберрі Фінна» – весела музична вистава, створена за мотивами одного з найвідоміших творів видатного американського письменника Марка Твена. Це історія про хлопчика, якому доводилося бродяжити, поневірятися по добрих людях, переховуючись від переслідувань батька. До того ж його приятель, чорношкірий Джим, був у небезпеці – хазяйка збиралася його продавати на аукціоні. Мандруючи річкою Міссісіпі з головними героями у пошуках кращого життя, глядачі поринуть до світу захоплюючих пригод та вигадок головних героїв. Чи матиме щасливе завершення сповнена небезпек історія? Про це глядачі дізнаються з вистави.

«Мюзикл «Пригоди Гекльберрі Фінна» дасть змогу дітям, учнівській молоді та й юнацтву, крізь призму творчості українських композиторів Жанни та Левка Колодубів, по-новому сприймати шедеври зарубіжної літератури. Сподіваємося, що школярам після вистави захочеться прочитати безсмертний роман Марка Твена, а дорослій аудиторії – перечитати його. І, мабуть, це головне. Вистава переконає, що за будь-яких життєвих ситуацій потрібно залишатися добрим, чуйним і зберігати почуття справедливості», – Віталій Калітовський, художній керівник Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва.

Режисер вистави Віталій Пальчиков про роботу над виставою: «Твір «Пригоди Гекльберрі Фінна» знайомить нас з неповторним світом дитинства: яскравим, зворушливим і водночас вразливим. Хочеться згадати слава відомого письменника Юрія Олеші, який зауважив, що Марк Твен присвятив свій геній службі людині, зміцненню її віри в себе, допомозі тому, щоб душа людини розвивалася в бік справедливості, добра і краси. Сюжет вистави стрімко розвивається і сповнений надзвичайних пригод, дотепних жартів і наспівних мелодій, які швидко запам’ятовуються та доступні дітям.Вистава «Пригоди Гекльберрі Фінна» є своєрідним експериментом, у якому органічно поєдналися музичні і розмовні сцени, пластичне вирішення, динамізм і яскрава театральність, що відповідає жанру – мюзикл. Головні партії у виставах виконають: Сергій Шаповал та Дмитро Фощанка (Гекльберрі Фінн), Олександр Харламов, Сергій Москальчук, Роман Смоляр (Джим), Михайло Нагорний, Євген Малофеєв (Шериф), Любов Канюка, Тетяна Странченко, Аліна Дрозд (тітонька Саллі), Микола Ільченко, В’ячеслав Стрелков (старий Фінн). З артистами театру опери і балету для дітей та юнацтва приємно працювати, вони є універсальними – здатні рівноцінно виконувати завдання співаків і драматичних акторів».

Виконавці – солісти, балет, хор та симфонічний оркестр театру.

Марина Ходаковская

Портал Журналистов