АБВГДейка балету, або Мрії збуваються

Напевно кожна друга дівчинка мріє стати балериною у дитинстві, так захоплють граціонзні рухи та красиві сукні. До сих пір пам’ятаю, як ще малою сама ставала на пальці, тримаючись за холодильник “Дніпро”, та імітувала балетні позиції та па. Всі близькі мило посміхалися і казали відчайдушно “молодець”, розуміючи що балерини з мене все одно не вийде (у нашому невеликому місті про балетну школу можна було тільки мріяти). Згодом я перенаправила свій творчий потенціал у шкільку театральну студію, а вже у студентські роки вирішила все ж спробувати стати на пуанти. Кілька місяців — і я на них (косо, криво, неправильно) стала — УРА! — мрія збулася. Краще пізно, ніж ніколи, правда ж? Пораділа сама за себе і урочисто поклала пуанти на далеку полицю у шафі — хай лежить, на довгу пам’ять так би мовити =). Адже зрозуміла, що це не тільки гарне мистецтво, а й важка щоденна праця. Проте, не зважаючи на мій досвід, якщо моя донька буде ставати “на пальці” і проситися на гурток танців, я її дам таку можливість, але спершу неодмінно відведу на “Музичні класики” — щоб познайомити з “абеткою” танців.

Отож, якщо і ви хочете, щоб Ваша дитина творчо, культурно і фізично розвивалась, якщо не можете ніяк відкрити здібності і талант своєї малечі — то Вам неодмінно слід відвідати цикл програм «Музичні класики» у Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва. «Класик № 1» ознайомить з симфонічною музикою і музичними інструментами, «Класик № 2» з мистецтвом балету, «Класик № 3» навчить розуміти й любити оперу.

Зокрема, після вистави-уроку «Балетна абетка для дітей та їх батьків» Ваша дитина точно захоче поринути з головою у фантастичний і загадковий світ танцю. Під цілеспрямованим, уважним і тонким поглядом художнього керівника балету народної артистки України Тетяни Боровик, котра є автором і ведучою цього спектаклю, Ви зможете дізнатися не тільки стислу лаконічну історію найпрекраснішого та найважчого виду мистецтва – балету, а й довідаєтеся, якими фізичними, музичними й танцювальними даними мають володіти діти, що хочуть вступити до Хореографічного училища.

«Балетна абетка» триває менше години, проте за насиченістю та концентрацією змісту не уступає жодному балету, опері чи концерту, що йдуть у репертуарі Муніципального театру опери і балету. Розповіді Т. Боровик підкріплені візуальною проекцією та перемежовані танцювальними номерами, що якнайкраще характеризують зміни в історії розвитку балету. Тож у виставі задіяна чимала частина балетної трупи, що виконують партії з провідних балетів театру, а також учні хореографічного училища, котрі допомагають показати щоденну розминку-урок танцівників. Окрім того, вся програма побудована на інтерактивному спілкуванні з глядачем: діти відповідають на запитання, мають можливість потримати в руках справжні пуанти, які у достатній кількості роздають по залу, а також – вивчають позиції рук та ніг, стоячи поруч із своїм сидінням. Принаймні, що таке реверанс і як його виконувати вони запам’ятають точно.

Особливе захоплення у дітлахів виникає у той момент, коли на сцені з’являються їхні однолітки – двоє дівчаток, що вже навчаються у хореографічній школі. Вони допомагають розказати ведучій, які екзамени здають діти при вступі до училища і на прикладі демонструють всі ці три етапи. Затамувавши подих малеча спостерігає за тим, як вони одягають пуанти і виконують невеличкі екзерсиси. На завершення, професійні танцівниці виконують Танець маленьких лебедів з балету «Лебедине озеро» Петра Чайковського, який так мріють танцювати дівчатка.

Окрилені мистецтвом балету, дітлахи не виходять, а ніби випливають з глядачевого залу, намагаючись повторити вивчені па, фуете та батмани. Переконана, що після таких «Абеток», щонайменше 20-30 дітлахів захочуть зайнятися танцями! То ж, якщо це мрія вашого чада, не спішіть її “розбивати”, адже у такому віці мрії найзаповітніші. Дайте спробу, а далі дитина вже сама зрозуміє — подобається чи ні, має талант чи це тільки велике бажання. У будь-якому випадку шкоди танці не приносять, а навпаки роблять дітей здоровішими, дисциплінованішими і впевненішими у собі. Я за те, щоб дитячі мрії збувалися, а Ви?..

Nota Bene