Гімн коханню і музика для дорослих

26 травня у Київській опері відбудеться довгоочікувана прем’єра опери Шарля Гуно «Ромео і Джульєтта»

Тетяна Поліщук

Через  пандемічний карантин дату прем‘єри кілька раз переносили. І от нарешті постановку побачать меломани. Український переклад лібрето – Анни Волинської.  Вистава відкриє проєкт «Тиждень у Київській опері, або Музика для дорослих», котрий пройде з 26 до 30 травня.

За словами Петра КАЧАНОВА, керівника Київської опери,  нова постановка — це переосмислення вічної та завжди актуальної історії веронських закоханих. Чи закінчилася боротьба кланів Монтеккі та Капулетті разом із падінням завіси у п’єсі Шекспіра? А можливо, змагання родів ніколи не припиняється та постійно живе у колективній свідомості людства як архетипний образ невблаганного зла, котре стоїть на заваді щирому коханню? Ці питання — ключові для постановки нашого театру.

-“Ромео і Джульєтта” Шарля Гуно у Київській опері – це позачасовий простір вічного повернення. Тут за рамками-стінами криється щирість та вірність, за скелями непорозуміння ховається сила кохання, але жорстокість, егоїзм та байдужість суспільства не залишають місця світлому почуттю. Закохані стають безневинною жертвою непримиренного соціуму. Та чи здатен хоч хтось стати на захист кохання? Або ж ми і є тими, хто першими кидає у нього каміння, — так коментує ідею постановки режисерка та сценографка вистави Олександра ЗІБЕРТ.

У цьому творчому проєкті також задіяні професіонали найвищого класу: диригент— Василь Василенко, хормейстерка — Анжела Масленнікова, балетмейстерка — Вікторія Петрова. Головні партії виконають солісти: Дар’я Миколенко (Джульєтта),  Дмитро Фощанка (Ромео), Ольга Дорощук (Гертруда), Тамара Ходакова (Стефано), Олександр Монастирський (Тібальд), Микола Кушніренко (Меркуціо), Євген Малофеєв (Грегоріо), Сергій Макієнко (Капулетті), Олексій Піголенко (Отець Лоран) та інші

-Тиждень у Київській опері, або музика для дорослих» — це п’ять травневих вечорів, які ми пропонуємо провести в оточенні музики та постановок, які надихають, веселять, закохують в себе… Кохання — це спільна тема усіх вистав тижня. Звісно, почуття буває різне: трагічне, комічне, піднесено-романтичне та навіть егоїстичне. Тож, п’ять вечорів опер українською та балетної класики поєднають весь спектр емоцій і зроблять цей травень незабутнім, – каже П. КАЧАНОВ. – У рамках Тижня буде представлено дві версії вічного шекспірівського сюжету «Ромео і Джульєтта»: проєкт відкриється 26 травня прем’єрою Опера “Ромео і Джульєтта” Шарля Гуно, а фінальним акордом тижня стане Балет “Ромео і Джульєтта” Сергія Прокоф’єва, котрий відбудеться 30 травня.

Глядачі також побачать комічні опери-хіти Гаетано Доніцетті спростують стереотип про складність цього жанру. 27 травня розв’яжеться любовний трикутник в готельному лобі в Комічна опера “Ріта”, 29 травня зазирнемо за лаштунки театру у Опера “Viva la mamma (Нехай живе мама!), або Театральні порядки та безлад”.

28 травня містичні легенди та ліричні образи гоголівського світу оживуть у Балет “Майська ніч” Євгена Станковича. Програма Тижня буде насиченою і дуже цікавою.