Конкурс за ширмою. Київська опера ламає стереотипи

У Київській опері відбулися прозорі прослуховування на вакантні посади

Київська опера (Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва), наслідуючи практику європейських музичних театрів, провела конкурс за ширмою на заміщення вакантних посад артистів оркестру. 18 лютого талановиті музиканти мали можливість стати частиною творчого колективу.

Вперше відкрите прослуховування відбувалося за ширмою задля уникнення упередженого ставлення та несправедливих результатів. Незалежна професійна комісія мала змогу оцінювати претендентів лише за їхніми виконавськими якостями.

«Практика прослуховувань наосліп поширена в цілому світі. Такий підхід дозволяє виключити питання корупції в театрі та сконцентруватися виключно на професійних якостях претендентів. Результати конкурсу підтверджують неупередженість комісії та високий рівень виконавців, котрі вже невдовзі стануть невід’ємною частиною нашого колективу», — зазначає директор-художній керівник Київської опери Петро Качанов.

У конкурсі взяли участь 23 претенденти, з яких було обрано музикантів на 10 вакантних посад.

Проведені прослуховування наосліп підтверджують рух Київської опери до європейських мистецьких стандартів та відкривають нові можливості для молодих українських музикантів.