Кожна людина, яка з’являлася тоді на світ, вже мала «дело» — режисер вистави «Розстріляне відродження»

Режисер вистави «Розстріляне відродження» Дмитро Тодорюк розповів, про що твір та чому порушили саме цю тему. Прем’єру можна буде подивитися 20 лютого

— Герой постановки — зібраний образ усіх поетів, композиторів, режисера, драматурга, це художник в широкому розумінні слова. Грає його дуже талановита людина — Олександр Рудько. Він по суті є бренд-войсом Національної філармонії. Так само він є однією з цікавих постатей у нашому Київському театрі опери та балету для дітей та юнацтва на Подолі.

— В анонсі до вистави вказано, що Олександр учасник Антитерористичної операції.

— Так, це було великим шоком для нашого колективу, коли Сашка забрали. Рівно рік він відслужив на передовій і повернувся. Він був одним з ініціаторів цієї постановки.

Це вистава для глядачів 15+. Для всього старшого покоління це можливість заповнити пробіл в знаннях та розумінні, що у 20 — 30-ті роки наша культура була передовою. Художник Бойчук дав цілу течію, яку підхопили в Європі. Курбас був нашим національним Бертольтом Брехтом. Напевно, це одна з причин, чому їх швиденько прибирали.

На жаль, ми 5 років тому були на порозі такої ж ситуації, з часом втрачали б можливість вільно висловлювати якісь речі, не було б цієї одностайності стосовно державної мови тощо.

Громадське радіо