Олена Гребенюк

Солістка опери (сопрано)

Лауреат міжнародних конкурсів

Біографія

Закінчила вокальний факультет (1999 – клас професора Г.Сухорукової) та асистентуру-стажування (2005 – клас народного артиста СРСР, професора А.Мокренка) Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського.

У 2001 відвідувала майстер-класи у Польщі.

У 2001-2005 стажувалася у Національній опері України ім. Тараса Шевченка. Від 1999 – солістка Київського муніципального театру опери і балету для дітей та юнацтва.

Володарка нагород та призів багатьох Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів та конкурсів, серед яких:

  • приз «Золота надія» Міжнародного фестивалю оперної та камерної вокальної музики ім. І.Паторжинського (1997, м. Луганськ, Україна).
  • ІІІ премія та звання лауреата ХХХVІІІ Міжнародного конкурсу оперних співаків ім. А.Дворжака у м. Карлови-Вари (2003, Чехія).

У 2006 завоювала Гран-прі на Першому Міжнародному конкурсі «Євро-відео» у м.Тирана (Албанія).

Має великий оперний та камерний концертний репертуар, з яким виступає в Києві та інших містах України.

У 2004-2013 плідно співпрацювала з Камерним музичним театром м. Сімферополя.

У 2005 записала диск «Le Forze del Destino project» з аріями з опер Дж.Верді, А.Бойто, Дж.Пуччіні, К.Сен-Санса, А.Каталані (саундпродюсер, аранжувальник П.Шевчук, Paularis Music Group) та знялася у кліпі «Le Forze del Destino project» (режисер – Є.Тимохін).

Того ж року для співачки було поставлено сучасну оперу-балет «Le Forze del Destino» («Сили долі», 2005, режисер Р.Поклітару). Прем’єра відбулася на сцені Київського театру оперети, виставу було показано на сценах Національної опери України, Київського муніципального театру опери і балету для дітей та юнацтва та на гастролях у Таїланді.

Із сольними програмами неодноразово виступала у Білорусі, Польщі, Німеччині, Японії.

У 2007 брала участь у концерті солістів та симфонічного оркестру Київського муніципального театру опери і балету «Опера-гала» на сцені «Кадоган-холу» в Лондоні (Великобританія).

У 2011 представляла Україну на Міжнародному фестивалі «Мерцишор» у Кишиневі (Молдова).

У 2007 та 2010 брала участь у телевізійних проектах «Фабрика зірок» в Україні, де працювала як член журі та педагог з вокалу, у 2011 є куратором групи «Привиди опери» у «Шоу №1» телеканалу «Інтер».

У 2014 режисер Д.Тодорюк поставив для артистки концерт-виставу японської музики «Десять відтінків жінки».

Партії

У репертуарі театру виконала партії у виставах: