Тетяна Василівна Боровик

Головний балетмейстер

Народна артистка України

Біографія

Закінчила Київське державне хореографічне училище (1975, клас народної артистки України Г.Кирилової) та Київський факультет хореографії Міжнародного слов’янського університету (2003, м. Харків).

У 1975–2008 – прима-балерина Національної опери України ім. Т.Шевченка.

Видатна балерина лірико-драматичного обдарування створила на українській сцені галерею неповторних образів у класиці, національному репертуарі та балетах, поставлених сучасними хореографами. Серед них: Одетта-Оділія у «Лебединому озері» П.Чайковського, Жізель, Мірта у «Жізелі» А.Адана, Клара у «Лускунчику» П.Чайковського, Фея Бузку в «Сплячій красуні» П.Чайковського, Нікія та Гамзатті в «Баядерці» Л.Мінкуса, Сильфіда в «Сильфіді» Х.Левенсхольда, Медора в «Корсарі» А.Адана, Кітрі та Вулична танцівниця в «Дон Кіхоті» Л.Мінкуса, Ліза у «Марній пересторозі» Л.Герольда, Зобеїда в «Шехеразаді» на музику М.Римського-Корсакова, Мавка в «Лісовій пісні» М.Скорульського, Малуша в «Ользі» Є.Станковича, Мехмене-Бану в «Легенді про любов» А.Мелікова, Фрігія у «Спартаку» А.Хачатуряна, Кармен в «Кармен-сюїті» Ж.Бізе-Р.Щедріна, Фея у «Поцілунку феї» І.Стравінського, Білосніжка, Королева-Мачуха у «Білосніжці та семи гномах» Б.Павловського та ін. Великий концертний репертуар балерини включав постановки Дж.Баланчина, Р.Петі, Г.Майорова, О.Ратманського, Е.Фрея.

Танець Тетяни Боровик вражав надзвичайною виразністю та технічною віртуозністю, полонив легкістю стрибків, красою арабесків, наспівністю ліній, витонченою грацією. Виконавська манера балерини – одухотворена й емоційно-образна, вирізнялася проникливим ліризмом, поетичністю пластичного малюнка. Неодноразово гастролювала у Німеччині, Франції, Великобританії, Іспанії, Італії, Швейцарії, Індії, Лівані, Японії, Канаді та інших країнах.

У 2008 – 2009 – педагог та балетмейстер-репетитор Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва, від 2010 – художній керівник балету театру.

Першою роботою Тетяни Боровик у якості керівника балетної трупи стала постановка одноактного балету «Шехеразада» на музику М.Римського-Корсакова у хореографії Михайла Фокіна (2010).

На сцені театру здійснила постановки балету «Шехеразада» на музику М.Римського-Корсакова (2010), освітньої програми «Музичні класики-2. Балетна абетка для дітей та їх батьків» (2012), стала постановником пластики у театралізованому вечорі романсу «Средь шумного бала » (2013).

Під керівництвом Т.Боровик балетна трупа театру гастролювала у Швейцарії, Франції, Іспанії, Німеччині, Румунії, Японії.