Віталій Вікторович Пальчиков

Головний режисер

Біографія

Закінчив Національну музичну академію ім. П.І.Чайковського за спеціальністю «театральне мистецтво» і кваліфікацією «режисер музичного театру» (2009, курс професора В.Курбанова).

Навчаючись на 4 курсі, на сцені Оперної студії Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського здійснив постановку опери «Джанні Скіккі» Дж.Пуччіні (2008), яку було включено до діючого репертуару оперної студії. Дипломною роботою молодого режисера стала опера «Розумниця» К.Орффа (2009).

2009-2011 – режисер театральних заходів та свят Київського муніципального академічного камерного хору «Хрещатик». У жовтні 2009 на сцені Національної філармонії України у постановці В.Пальчикова відбулася прем’єра хорової опери Лесі Дичко «Золотослов». Опера прозвучала у виконанні хору «Хрещатик» та Камерного хору Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних сил України за участі солістів, драматичних акторів та студентів Національного університету театру, кіно і телебачення. У 2010 поповнив репертуар хору «Хрещатик» постановками театралізованих хорових дійств, серед яких «Романс для коханої» на музику українських композиторів.

У 2011-2017 – режисер-постановник Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва. Від жовтня 2019 – головний режисер театру.

У лютому 2011 поставив оперу Дж.Верді «Травіата» для гастролей Київського муніципального академічного театру опери і балету в Швейцарії, а у листопаді - нове прочитання опери на сцені театру. Ця вистава була удостоєна премії "Київська пектораль" у номінації "краща музична вистава року", а постановник здобув диплом у номінації "краща режисерська робота".

На сцені театру здійснив постановки: опер – «Розумниця» К.Орффа (2013), «Богема» Дж.Пуччіні (2017, вистава здобула премію «Київська пектораль» у номінації «краща музична вистава року») «Viva la mamma (Нехай живе мама!), або Театральні порядки та безлад» Г.Доніцетті (2019), «Дон Жуан» (2020) та «Cosi fan tutte (Так чинять усі жінки)» (2021) В.А.Моцарта; мюзиклів «Пригоди Гекльберрі Фінна» Ж.Колодуб та Л.Колодуба (2015), «School Of Rock (Школа року)» Е.Л.Веббера (2021), багатьох концертних програм, серед яких «Молитва Катерини» на музику українських композиторів (2019); освітньої програми «Оперна абетка для дітей та їхніх батьків, або У пошуках загублених нот», музично-драматичної вистави «Весь світ - Шекспір» (обидві - 2014), театралізованого концерту «Срібні струни» засл. арт. України Н.Пелих на музику Б.Фільц (2017) та ін.

На сцені Київського національного академічного театру оперети поставив комічну оперу «Дзвіночок» Г.Доніцетті (2017).

Продюсер та режисер концертного виконання опери «Дон Жуан» В.А.Моцарта на сцені Національної філармонії України за підтримки Посольства Австрії в Україні (2019).