Світла пам’ять

Сумно, дуже сумно… 23 березня 2022 року після тяжкої хвороби відійшов у інший світ Юрій Валентинович Шевченко – чудовий композитор і надзвичайно світла людина, яку любили і поважали всі… Він був великим другом Київської опери. На нашій сцені народилися його балет «Бармалей та Айболить» та опера «Король Дроздобород». У сценічному народженні кожної з цих улюблених вистав наших глядачів композитор брав безпосередню активну участь. 9 березня на нашій сцені мав відбутися концерт, де у виконанні хору та симфонічного оркестру мали прозвучати прем’єри двох творів Юрія Шевченка: симфонічно-хорові фрески «Кобзар» та сюїта з балету за мотивами опери С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм». На 24 лютого було призначено репетицію концерту, але почалася війна… Віримо, що, коли настане мирний час, цей концерт обов’язково відбудеться! Переконані, що пам’ять про видатного композитора завжди житиме у його виставах, у його музиці світлій, життєствердній і трохи журливій…

ЮРІЙ ШЕВЧЕНКО
(01.09.1953 – 23.03.2022)

Композитор, заслужений діяч мистецтв України,
член-кореспондент Академії мистецтв України

Закінчив композиторський факультет Київської державної консерваторії ім. П.І.Чайковського (клас А.Штогаренка).

Автор цілої низки різножанрових музичних творів. Постійно співпрацював з провідними театрами України. Створив музику до більш ніж 100 театральних вистав. На сцені Національної опери України  поставлені балети «Буратіно та Чарівна скрипка» (2007) і «За двома зайцями» (2017), на сцені Київської опери –  балет «Бармалей та Айболить» (2010) та опера «Король Дроздобород» (2018).

Композитор плідно співпрацював з танцювальним колективом «Шумка» з м. Едмонтон (Канада). Балети «Катруся», «Перун», «Сіндерелла», фольклорна сюїта «Пори року», створені для цього колективу, сприяли успіху його світових гастрольних турів. У 2016 в Едмонтоні з успіхом відбулася прем’єра останньої спільної з «Шумкою»  роботи – балету «Кобзар». Спеціально для Київської опери композитор зробив оновлену версію твору – симфонічно-хорові фрески.

Юрій Шевченко –  лауреат премій ім. М. Вериківського (2007), ім. М. Лисенка (2012), премії «Київ» імені А. Веделя (2018), ім. В. Косенка (2019). Багаторазовий лауреат театральної премії «Київська пектораль» (1993, 1994,1995,1997,1998, 2002, 2005, 2009).

Стаття головного хормейстера театру Анжели Масленнікової –
Юрій Шевченко. Театр у його житті