«Український диптих»: українська музика, класика європейського романтизму, найдивовижніші голоси київської оперної сцени

Українська музика – дуже щира, емоційна, тепла, об’ємна та дуже інтелігентна. Вона не кричить, намагаючись привернути твою увагу, не біжить за тобою, не танцює перед тобою.

12 березня в Київській опері відбувся дуже яскравий та унікальний концерт. У програмі концерту прозвучали рідко виконувані твори класиків української музики.

Диригентом концерту був народний артист України Володимир Маркович Кожухар. Це справді видатна особистість. Нещодавно він відсвяткував подвійний ювілей, адже маестро, окрім 80-ліття від дня народження, відзначав ще й 60-ліття творчої діяльності! Володимир Маркович без перебільшення — один із найвидатніших українських диригентів. Під його орудою звучали сотні опер і балетів, симфонічних творів, він виступав у десятках країн світу, де неодмінно пропагував українську музичну культуру. Блискучу роботу майстра можна було послухати та побачити й на гала-концерті проєкту «Український диптих. Музика».

«Український диптих» – проєкт, що поєднав українську музику, класику європейського романтизму, найдивовижніші голоси київської оперної сцени.

Автором ідеї та режисером-постановником проєкту став Петро Качанов. Він зібрав загублені перлини української музики, які мають як художнє, так і історико-культурне значення.

У програмі концерту можна було послухати музику та слова: Михайла Вериківського, Тараса Шевченка, Бориса Лятошинського, Костянтина Данькевича, Кирила Стеценка, Георгія Майбороди, Віталія Кирейка, Дмитра Бортнянського, Миколи Лисенка, Миколи Аркаса, Станіслава Людкевича.

Всі глядачі були у захваті від плеяди найдивовижніших голосів столичної опери: Андрія Гонюкова, Дар’ї Миколенко, Анастасії Поліщук, Андрія Бондаренка, Ольги Фомічової, Дмитра Фощанка, Руслани Коваль, Валентина Дитюка. Блискуча вокальна майстерність артистів збагатила лірику світу української поезії та музики…

Сценографія, неймовірна акустика невеликого концертного залу додали ще більших вражень та емоцій. Київський оперний глядач вже чув та бачив гру цих акторів у опері. Але саме в цьому залі, зовсім поряд з глядачем, все було тепліше та поглинало повністю увагу кожного в глядацьких кріслах.

Дивне відчуття, коли зовсім поряд з тобою виникає невидима аура вібрації, атмосфера великого змісту, особливих відчуттів. Українська музика – дуже щира, емоційна, тепла, об’ємна та дуже інтелігентна. Вона не кричить, намагаючись привернути твою увагу, не біжить за тобою, не танцює перед тобою. Українська музика більш глибинна та інтровертна. Вона для свого слухача, який здатний слухати душею.

Волонтерка проєкту Theatre.love Матвеєва Юлія