Вперше українською: «Шлюбний вексель або щастя за добу»

Джоаккіно Россіні написав оперу за мотивами роману драматурга Камілло Федеріччі у 18-річному віці, але лише через 200 років вперше поставлена українською на сцені Київської опери.

Оперу «Шлюбний вексель або щастя за добу» Джоаккіно Россіні написав за мотивами роману драматурга Камілло Федеріччі у 18-річному віці. Проте вона стала надзвичайно популярною і ось нарешті через 200 років вперше поставлена українською на сцені Київської опери.

Багатий американець Слук приїжджає до Європи з надією швидко знайти наречену, яка б відповідала його чітким критеріям. Його знайомий Тобіас Мілль, дізнавшись про плани Слука, вирішує засватати йому свою єдину дочку Фанні. Але Фанні, не знаючи про рішення батька, вже пообіцяла свою руку та серце іншому – бідному хлопцю Едуарду. Яке ж розчарування охоплює іноземця, коли він дізнається, що красуня Фанні не хоче з ним одружуватися. Адже він вже навіть отримав шлюбний вексель від пана Мілля. Дізнавшись всю правду, Слук приймає неочікуване рішення, що може змінити життя всіх жителів дому на 180 градусів.

«Шлюбний вексель або щастя на добу» є комічною оперою на одну дію. Про це свідчить і кумедний одяг персонажів, і швидка весела музика. Вбрання героїв можна розглядати довго через їхню недоречність. Наприклад, поважний підприємець та голова сімейства Тобіас Мілль виходить на сцену в приталеному купальному костюмі, халаті, рожевих окулярах у формі квіточок, а також з надувною качкою. А багатий Слок з’являється перед нами в спортивному костюмі з ковзанами на шиї.

У центрі сцени стоїть та сама золота клітка, в якій сидить жовтий папуга. Сукня Фанні також жовтого кольору і вона також запроторена до клітки своїм батьком без права здійснювати власну волю. Кольори декорацій та одяг героїв перегукуються один з одним, утворюючи цілісну картинку. Надзвичайно естетично виглядав фіолетовий одяг Слука та елементи вбрання Едуарда, попри їх комічність. Цих описів достатньо для того, щоб відчути атмосферу, яка панувала на сцені.

Увесь вечір театральну постановку супроводжувала опера у виконанні квінтету дерев’яних духових інструментів, диригентом якого був заслужений діяч мистецтва України Ділявер Осман. Цікаво було спостерігати, як під керівництвом диригента ансамбль та артисти розповідали захопливу історію глядачу. Під час вистави герої опери не раз взаємодіяли з інструменталістами, роблячи їх частиною дійства.

Я раджу відвідати цю виставу людям, які не люблять оперу, бо вважають її нудною. На виставі «Шлюбний вексель або щастя за добу» ви зможете насолодитися і інструментальною музикою, і співом, і сюжетом та не встигнути при цьому знудитися.

Волонтерка проєкту Theatre.love Савенець Вікторія