Дуель віника і швабри

У Київському муніципальному академічному театрі опери та балету для дітей і юнацтва, в Артистичній вітальні, відбулася цікава і яскрава прем’єра комічної опери «Ріта».

Творча група вирішила оживити й осучаснити класику – одну з найвідоміших опер Г. Доніцеггі та повернути чи нагадати нинішньому глядачеві його прекрасну музику. Сценарну основу митці змінили й осучаснили, адже йдеться про вічну тему з жанру кумедних історій про серйозні речі. Опера звучить у виконанні квінтету духових інструментів. Так побачив нашу «Ріту» музичний керівник вистави – лауреат Міжнародного конкурсу диригентів Сергій Голубничий та режисер-постановник Лада Шиленко.

Вистава – справді вийшла кумедна. Чого лише варта сцена дуелі між Віником і Шваброю, яку так майстерно зіграли головні герої, чоловіки Ріти: Беппе (Олександр Вознюк) та Гаспар (Микола Ільченко). Віник і Швабра стали в руках цих чоловіків справжніми шаблями, які змагалися за жіноче серце. А серце цієї жінки зовсім не болить за жодним із них. Бо успішна власниця готелю впевнена: її щастя в тому, що тримає свого другого чоловіка, тихого і смиренного Беппо, як кажуть, під своїм каблуком, керуючи всіма його діями і навіть помислами. А черствою вона стала відтоді, коли її чоловік номер один Гаспар втік від неї після першої шлюбної ночі. Партію Ріти блискуче виконує у цій виставі лауреатка міжнародних конкурсів Дар’я Литовченко. Харизматична і яскрава актриса театру, здається, просто створена для цієї ролі, і не просто її грає, а отримує справжнє задоволення від усього, що відбувається в житті її героїні. Вона – справжня королева, котра перемагає, бо обидва її чоловіки – слабаки. А от питання, чи змінюватися їй самій після всього, що сталося, залишається без відповіді, і кожен може сам визначитися з нею. Принаймні так мені здалося після перегляду вистави, під час якої всі присутні час від часу сміялися.

Та найбільшу насолоду, звичайно, можна отримати від музики великого композитора, яка крізь час і віки долає всі кордони на шляху до людських сердець. Квінтет музикантів у цій виставі – акторська група, яка виконує головну роль – музики і другорядну – учасників комедійного дійства. Творці спектаклю працювали задля відпочинку й насолоди глядача, і це у них вийшло надзвичайно вдало.

Лариса Безсмертна