Ріта

Комічна опера на одну дію

Композитор: Гаетано Доніцетті
Лібрето: Гюстав Ваез в українському перекладі Анатолія Навроцького
Музична редакція: Костянтин Старовицький

Тривалість вистави – 1 год 10 хв

Постановний склад

Музичний керівник вистави – Сергій Голубничий
Режисер-постановник – Лада Шиленко
Диригент-постановник – Костянтин Старовицький
Художник-постановник – Катерина Маркуш
Балетмейстер-постановник – Сергій Кон
Концертмейстер – Юлія Ященко

ДІЙОВІ ОСОБИ ТА ВИКОНАВЦІ

Ріта – Дар’я Литовченко, Рузанна Чабанова
Беппо – Олександр Вознюк, Дмитро Фощанка
Гаспар – Павло Денисенко

 

Про виставу

Опера звучить у виконанні квінтету дерев’яних духових інструментів.

16 та 18 червня 2016 року у Артистичній вітальні Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва відбулась прем’єра комічної опери видатного італійського композитора Гаетано Доніцетті «Ріта». Одноактна опера із розмовними діалогами «Ріта, або Побитий чоловік» була написана у 1841 році для паризького театру «Опера Комік». Однак її прем’єра відбулася лише через дванадцять років після смерті композитора – у 1860 році в тому ж театрі. Відтоді вона неодноразово ставилася різними мовами у багатьох країнах. Опера продовжує завойовувати популярність і в наш час завдяки чудовій музиці, захоплюючому сюжету, рельєфним образам, відтвореним у віртуозних вокальних партіях, та яскравому гумору. Цього разу твір звучить українською, лібрето Гюстава Ваеза переклав Анатолій Навроцький.

Режисер-постановник вистави Лада Шиленко:

«Вистава «Ріта» – це кумедна історія про серйозні речі. Її персонажі – не віддалені від реального життя набундючені істоти, яких можна побачити у багатьох оперних виставах, а ми з вами. Іноді вони бувають смішними, іноді – серйозними. Герої сваряться, миряться, лякають та лякаються, тікають, бояться, командують, і, звичайно ж, кохають … Ця вистава – про нахабність та безхарактерність, силу влади та слабкість людського духу, пошук місця та ролі чоловіка в долі жінки і гармонію у подружніх стосунках. Події опери перенесено у наш час. Саме це допоможе навіть недосвідченому глядачу простіше сприйняти світ музичного театру, легше подолати бар’єр його умовності, відчути красу жанру, пропустивши крізь себе почуття та емоції персонажів».

У березні 2017 року вистава “Ріта” стала номінантом премії “Київська пектораль-2016” одразу у чотирьох номінаціях: “За кращу музичну виставу”, “За кращу режисерську роботу” (Лада Шиленко), “За кращий режисерський дебют” (Лада Шиленко) та “За кращий акторський дебют” (Олександр Вознюк).

Прем’єра вистави відбулася 16 червня 2016 р.