Колядуємо по-європейськи!

Театр опери і балету для дітей та юнацтва запрошує на святковий концерт «Нові мелодії Різдвяної ночі».
Людмила Олтаржевська

Різдвяні традиції плекалися віками, але водночас вони  не мають нічого спільного із заскорузлістю. Це надзвичайно живе, динамічне і сучасне явище. Не вірите? Тоді вам варто відвідати концерт «Нові мелодії Різдвяної ночі» і переконатися у зворотному.

«Для мене це дуже цікавий проект, я бачу у ньому величезну цінність,  – коментує керманич КМАТОБу Петро Качанов. – Адже світова культура різдвяних свят  значно потужніша, ніж ми собі її звикли уявляти. Це масштабні  різдвяні концерти у Сполучених штатах, у найбільших столицях Європи. Це величезні концертні зали, де сидить відповідно одягнена публіка. Це святковий, піднесений настрій і єднання навколо спільної ідеї. «Нові мелодії Різдвяної ночі»  – проект, який  наближає до такого рівня цивілізованості. Ми беремо колядку, замовляємо її аранжування і вона звучить, наче музика Андреа Бочеллі.  У нашій програмці – 17 колядок, серед яких, звісно, і чи не найвідоміші  «Спи, Ісусе, спи»  та «Тиха ніч». Але і їх ми намагалися подати оригінально. Та ж «Тиха ніч», скажімо, у  нас звучить без співу – лише оркестр і саксофон. А «Спи, Ісусе, спи»  виконує  Ольга Чубарєва. Коли я у Львові почув аранжування Тараса Мельника колядки «Що то за предиво», то зрозумів, що це своєрідна візитка української культури . Там звучать багато музичних інструментів і часом ти просто не можеш зрозуміти – це духовна музика? медитативна?   І на цю колядку якнайкраще лягав голос легендарної Ніни Матвієнко, яку ми також запросили у цей проект».

«Нові мелодії Різдвяної ночі»  – це 100 осіб на сцені, серед яких оркестр, хор та найкращі солісти країни Тарас Штонда, Ольга Чубарева (Lady Opera), Ольга Фомічова, Олена Гребенюк, Дар’я Литовченко, Дар’я Миколенко, Анастасія Поліщук, Олександр Вознюк, Олексій Жмуденко, Сергій Москальчук, Василь Сащук, Дмитро Фощанка та легендарна Ніна Матвієнко.

Автори аранжування  –   Іван Небесний, Роман Мельник, Олексій Баженов, Євген Брага, Сергій Пілютіков,Тимур Полянський, Артем Рощенко, Юрій Мельник, Іван Давиденко.

Команда проекту обіцяє не просто  концертну програму, а вечір нереально потужної енергетики! А тому й до глядачів  має величезне прохання: прийти у вечірньому вбранні. Вишукано, стильно, концептуально – Різдво, як жодне з інших свят,  потребує відповідного настрою і антуражу.