Київська опера заспівала на столичному Житньому ринку [Відео]

Київська опера (Київський муніципальний театр опери і балету для дітей та юнацтва) презентувала новий проєкт «Якщо ти не ідеш у театр — театр приходить до тебе». 22 червня на офіційних сторінках Київської опери відбулася прем’єра відеоролика, знятого на столичному Житньому ринку.

Ідея проєкту полягає у приверненні уваги до проблем культурної сфери в умовах карантинних обмежень, спричинених пандемією COVID-19. Ролик демонструє, що «духовне харчування» не менш важливе, аніж харчування фізичне та закликає глядачів приходити до театрів (звісно ж, як тільки з’явиться така можливість).

Артисти виконали фрагмент із опери Г. Доніцетті «Viva la mamma» у незвичній для такого жанру локації — на Житньому ринку. Спеціально для проєкту було створено сучасне аранжування музики Г. Доніцетті, а також змінено текст задля актуалізації дії до сучасних реалій.

«Оперу прийнято вважати елітарним, вузькосегментним видом мистецтва, але ми з цим не згодні. Наш проєкт демонструє не лише доступність опери як жанру, а і її необхідність широкій аудиторії. Оперний театр може бути сучасним, прогресивним та цікавим», — говорить автор ідеї проєкту, директор-художній керівник Київської опери Петро Качанов.

Прем’єра відеоролика продовжила серію подій, які театр пропонував глядачам під час карантину. Уже 27 червня під девізом «Карантин обов’язково закінчиться. Все буде добре!» Київська опера закриє 38 театральний сезон концертною програмою зі свого балкону. Такий альтернативний формат вдало зарекомендував себе під час вітання киян із Днем міста.

Tags

Leave a Reply