Анна Зарецька

Солістка опери (сопрано)

Лауреат міжнародного конкурсу

Біографія

Народилася та розпочала навчання музиці та академiчному спiву в Криму.

У 2016 закінчила Національну музичну академію України ім. П.І. Чайковського (клас народної артистки України, професора Людмили Довгань) за фахом «Музичне мистецтво (оперний спів)», виконуючи партiю Вioлетти в опері «Tравiата» Дж. Вердi на сцені Оперної студії НМАУ. У 2018 закінчила асистентуру-стажування Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського за спеціальністю «Музичне мистецтво (оперний спів)» (клас народної артистки України, професора Людмили Довгань).

Окрім вокальної освіти здобула диплом музикознавця–експерта.

У 2016 здобула І премію в номінації «оперний вокал» на УІ Міжнародному конкурсі «PREMIER-2016» (м. Київ), а також стала фіналісткою ІІ Міжнародного вокального конкурсу «Іmpreza. Opera in miniature» в рамках фестивалю оперного мистецтва та класичної музики «Опера в мініатюрі» (м. Кам’янець-Подільський).

З 2009 – солістка Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л. Ревуцького.

Виконувала партiї в ораторiях «Месiя» Г.Ф. Генделя, «Створення світу» Й. Гайдна (партiя Єви) та партію сопрано в «Месі у блюзових тонах» сучасного англійського композитора В. Тодда. Має широкий концертний репертуар з камерних та оперних творів (В.А. Моцарт, Дж. Верді, Дж. Россіні, Дж. Пуччіні, Ф. Шуберт та ін.).

З листопада 2017 – солістка-вокалістка Київської опери (Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва).

Від 2002 активно співпрацює з багатьма музичними колективами м. Києва та України: Національним ансамблем солістів «Київська камерата», Оперною студією НМАУ, Академічним хором ім. П. Майбороди Національної радіокомпанії України, Академічним камерним хором «Київ», Київськиим симфонічним оркестром та хором, Запорізькою обласною філармонією та ін., виступаючи із виконанням сольних партій.

Окрім академічного вокалу має естрадні та джазові концертні програми (одна з них – авторська програма «З присмаком джазу») та програми у стилі класичний кросовер.

Виступала на сценах багатьох країн світу, серед яких Польща, США, Канада, Данія, Норвегія.

Партії

У репертуарі театру виконала партії у виставах: