Тамара Ходакова

Солістка опери (сопрано)

Провідний майстер сцени
Заслужена артистка України (2013)
Лауреат міжнародних конкурсів
Лауреат премії імені Л.Ревуцького (2011)

Біографія

Закінчила вокальний факультет (2002) та асистентуру-стажування Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського (2006), де навчалася в класі видатної співачки – нар. арт. СРСР, професора Євгенії Мірошниченко.

У роки навчання на сцені Оперної студії Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського виконала партії Барбарини та Сюзанни в опері «Весілля Фігаро» В.А.Моцарта.

У липні 2006 стажувалася в «Маріїнській Літній Академії Молодих Оперних Співаків» у м. Міккелі (Фінляндія).

Від 2001 – солістка Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва.

За виконання партії Червоної Шапочки в однойменній опері М.Раухвергера була висунута на здобуття театральної премії «Київська Пектораль» у номінації «Дебют року» (2002).

Переможниця міського етапу Всеукраїнського огляду творчої молоді (2002).

Володарка премій та дипломів Міжнародних конкурсів:

  • Гран-прі на Міжнародному конкурсі «Мистецтво ХХІ ст.» (Київ-Ворзель, Україна, 2006);
  • III премія та звання лауреата Міжнародного конкурсу камерного співу «Янтарный соловей» (Калінінград, Росія, 2006);
  • дипломант VII Міжнародного конкурсу молодих оперних співаків ім. М.А.Римського-Корсакова (Санкт-Петербург, Росія, 2006);
  • ІІ премія та звання лауреата IV Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Бюль-Бюля (Баку, Азербайджан, 2007).

У 2003-2009 працювала ілюстратором на кафедрі концертмейстерства НМАУ ім. П.І.Чайковського в класі засл. арт. України, професора Р.Голубєвої.

Має величезний концертний репертуар, у якому популярні та рідко виконувані оперні твори, концертні програми французької, німецької, іспанської та американської камерної вокальної музики.

Від 2005 у супроводі концертмейстера Наталі Королько виступає із сольними концертами, які відбулися, зокрема, у «Творчій вітальні ім. І.С.Козловського», Андріївській церкві та Софійському заповіднику, Національній музичній академії, Фонді сприяння розвитку мистецтв та ін.

Від 2007 – постійна учасниця Міжнародних фестивалів «Музичні прем’єри сезону» та «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ», де виконала твори І.Карабиця, Л.Грабовського, Є.Станковича, Л.Дичко, Г.Ляшенка, Б.Фільц, Г.Гаврилець, В.Польової, О.Левковича, А.Загайкевич, інших відомих українських композиторів та молодих авторів. Більшість з них виконані з Національним ансамблем солістів «Київська камерата» під керуванням нар. арт. України, лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка В.Матюхіна.

Від 2010 Т.Ходакова є водночас солісткою ансамблю «Київська камерата».

Особливий успіх приніс співачці вокальний цикл Івана Карабиця «Мати» на вірші Бориса Олійника, вперше виконаний у 2010 на Вечорі, присвяченому 65-річчю від дня народження композитора, у Національній музичній академії. Того ж року він прозвучав на Першому фестивалі української та російської академічної музики “Vivere Memento” у Москві та Києві, а на сцені Національної опери України ім. Т.Шевченка на ювілейному вечорі Бориса Олійника був виконаний у супроводі Національного симфонічного оркестру України під орудою нар. арт. України, лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка В.Сіренка (оркестровка А.Рощенка).

У 2011 за виконання партій театрального репертуару та творів сучасних українських композиторів у програмах Міжнародних фестивалів співачка була удостоєна премії імені Левка Ревуцького.

На сцені Київського театру оперети виконала партії у виставах:

  • «Фіалка Монмартру» І.Кальмана (Нінон),
  • «Баядера» І.Кальмана (Марієтта).

Гастролювала у Росії, Франції, Польщі, Австрії, Угорщині, Греції, Сербії, Італії, Іспанії, Португалії, Швеції, Норвегії, Бельгії, Нідерландах, Китаї, Туреччині, Йорданії.

Партії

У репертуарі театру виконала партії у виставах: