«Розстріляне Відродження» і Майдан

Київський муніципальний театр опери і балету для дітей та юнацтва підготував прем’єру.

Програма вечора побудована на поєднанні художнього слова з музичними творами у виконанні артистів хору, оркестру та солістів Київського муніципального театру опери і балету для дітей та юнацтва. Ідея вистави «Розстріляне Відродження» належить творчим однодумцям: хормейстеру Анжелі Масленніковій, режисерові Дмитру Тодорюку та актору-читцю Олександрові Рудьку, диригент— Ділявер Осман.

— У нашій виставі представлений збірний образ Героя-Поета, котрий не схотів скоритися жорстокій системі і загинув, захищаючи свій простір свободи і творчості, — відзначив директор театру Петро КАЧАНОВ. — Хоча йдеться про різні постаті й різні історичні епохи, в рішучості боротися за свободу до кінця ми бачимо певні алюзії з Майданом. Саме тому прем’єра вистави на великій сцені нашого театру відбудеться 20 лютого — у день, коли Україна вшановуватиме героїв Небесної Сотні.

У ролі Поета виступить Олександр Рудько, який після Майдану рік був учасником АТО, зокрема пройшов горнило боїв під Гранітним і Золотим (командував взводом у 59-й окремій мотопіхотній бригаді ЗС України).

У виставі прозвучать вірші поетів Розстріляного Відродження — Михайля Семенка, Василя Еллана-Блакитного, Михайла Драй-Хмари, Майка Йогансена, Олекси Слісаренка та ін. Оркестранти і хористи виконуватимуть твори Бориса Лятошинського, Юлія Мейтуса, Лесі Дичко, Мирослава Скорика та інших композиторів, а ще слухачі почують віртуозну гру відомого бандуриста Романа Гриньківа.