У києві відбудеться прем’єра комічної опера «Ріта» Доніцетті

16 та 18 червня 2016 року о 19.00 у Артистичній вітальні Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва відбудеться прем’єра комічної опери видатного італійського композитора Гаетано Доніцетті «Ріта».
Як повідомили Укрінформу в театрі, одноактна опера із розмовними діалогами «Ріта, або Побитий чоловік» була написана у 1841 році для паризького театру «Опера Комік». Однак, її прем’єра відбулася лише через дванадцять років після смерті композитора – у 1860 році в тому ж театрі. Відтоді вона неодноразово ставилася різними мовами у багатьох країнах.

“Опера продовжує завойовувати популярність і в наш час завдяки чудовій музиці, захоплюючому сюжету, рельєфним образам, відтвореним у віртуозних вокальних партіях, та яскравому гумору. Цього разу твір звучатиме українською, лібрето Гюстава Ваеза переклав Анатолій Навроцький”, – зазначили в театрі .

Постановку здійснила молода команда у складі режисера Лади Шиленко, диригента Костянтина Старовицького, художника Катерини Маркуш та хореографа Сергія Кона.

«Вистава «Ріта» – це кумедна історія про серйозні речі, -ділиться своїм задумом недавня випускниця Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського Лада Шиленко. – Її персонажі – не віддалені від реального життя набундючені істоти, яких можна побачити у багатьох оперних виставах, а ми з вами. Іноді вони бувають смішними, іноді – серйозними. Герої сваряться, миряться, лякають та лякаються, тікають, бояться, командують, і, звичайно ж, кохають … Ця вистава – про нахабність та безхарактерність, силу влади та слабкість людського духу, пошук місця та ролі чоловіка в долі жінки і гармонію у подружніх стосунках. Події опери перенесено у наш час. Саме це допоможе навіть недосвідченому глядачу простіше сприйняти світ музичного театру, легше подолати бар’єр його умовності, відчути красу жанру, пропустивши крізь себе почуття та емоції персонажів».

Участь у виставі беруть солісти театру Дар’я Литовченко, Наталія Усатюк (Ріта), Дмитро Фощанка та Олександр Вознюк (Беппо), Микола Ільченко та Данило Матвієнко (Гаспар), а також квінтет дерев’яних духових інструментів симфонічного оркестру театру. Музичний керівник постановки – лауреат Міжнародного конкурсу Сергій Голубничий.