Відкриття 34-го театрального сезону в Київській Муніципальній Опері

12-го вересня у Київській Муніципальній Опері для дітей та юнацтва, відбулось відкриття 34-го театрального сезону прем’єрою вистави «Хорова абетка для дітей та їхніх батьків». Це четверта програма пізнавального лекторійно-освітнього проекту театру «Музичні класики», до якого входять «Симфонічна», «Балетна» і «Оперна» абетки.

Вистава знайомить з таємницями життя театрального хору, розмаїттям жанрів та видів хорового співу. Протягом музичного уроку хор співав а капела, у супроводі фортепіано та симфонічного оркестру.

За словами художнього керівника театру – Віталія Івановича Калітовського, у новому сезоні на глядачів очікує багато чого цікавого, а саме – концерти симфонічного оркестру і хору театру за участю переможців Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона Рута». 14 жовтня прозвучать пісні Володимира Івасюка у новому аранжуванні та давні пісні українського автентичного фольклору, а 15 жовтня – пісні Української повстанської армії у новому аранжуванні й пісні на вірші Тараса Шевченка, Івана Франка, Василя Симоненка, Ліни Костенко та ін. Також запланована постановка опери українського композитора Володимира Загорцева «Долорес» за п’єсою Карла Чапека «Мати». До 180-річчя Марка Твена та до 85-річчя від дня народження українських композиторів Жанни та Левка Колодубів для маленьких глядачів буде презентовано мюзикл «Пригоди Гекльберрі Фінна». Друга половина театрального сезону буде не менш насичена подіями, а саме – відбудеться показ двох прем’єр – комічної опери для дітей «Червона шапочка» та балету «Мауглі», роботу над яким веде талановитий український балетмейстр Іван Козлов.

«Велика кількість людей, які одночасно співають, завжди вражає та нікого не залишає байдужим. Їхні серця, емоції, вокальна майстерність спрямовані на те, щоб найяскравіше відтворити єдину ідею. Театральний хор – це дещо особливе, в ньому працюють співаки-актори. Це мобільні, артистичні та гнучкі музиканти, які під час співу на сцені можуть рухатися, танцювати, відтворюючи різноманітні характери і образи. Наша надмета полягає в тому, щоб після цієї вистави діти захотіли піти до музичної школи, театральної студії або записатись в шкільний хор», – прокоментувала Порталу Журналістів головний хормейстер Анжела Масленнікова.

«Нашою ціллю було написати доступний для дітей сценарій у віршованій формі, який складається із чотирьох частин. Перша частина розкриває декілька теоретичних моментів, таких як музичні ноти та ключі, в другій частині висвітлюється трошки історії, в третій закріплюється матеріал, а в четвертій розповідається про роль хору в театрі. Буде багато цікавих моментів, і безперечно інтерактив із глядачем, тому що його потрібно підключати до процесу. Нашою метою є те, щоб кожен глядач, який піде із вистави, наспівував мелодію, яка звучить в постановці та неодноразово повторюється, – резюмувала режисер-постановник вистави Лариса Леванова.

За словами постановного складу, головним завданням вистави було достукатись до маленького глядача, розповісти йому про нотну грамоту та про хор загалом, в доступній формі, щоб дитина захотіла повернутись до театру.

Марина Ходаковська

Портал Журналистов