Простір пам’яті, свободи, творчості…

Вистава КМАТОБу «Розстріляне Відродження» зачіпає найболючіші теми української історії

Дні пам’яті Героїв Майдану КМАТОБ вшановує прем’єрою музично-поетичної вистави «Розстріляне Відродження». У головній ролі – учасник бойових дій на сході країни, оперний співак та актор Олександр Рудько.

«У виставі його роль – збірний образ Поета, який не хотів скоритися жорстокій системі і врешті загинув, захищаючи свій простір свободи і творчості, – коментує керівник театру Петро Качанов. – Хоча йдеться про різні постаті та різні історичні епохи, в  рішучості відстояти свободу ми бачимо певні алюзії з Майданом. Саме тому прем’єра вистави на великій сцені нашого театру відбудеться 20 лютого, у дні, коли Україна вшановуватиме героїв Небесної сотні. Нам вдалося створити дуже символічну і глибоку постановку. Без надривів і буквалізму, і це швидше всього історія для театральних гурманів та чуттєвих українців, які думають, аналізують і найголовніше відчувають».

«Ми підібрали як відомі вірші, що вже увійшли в шкільні підручники, так і малознані, – розповідає режисер-постановник вистави Дмитро Тодорюк. – Поезія Розстріляного відродження вкрай рідко звучить зі сцени, а водночас окремі рядки вражають моторошною актуальністю».

Сцену автори вистави  зумисне залишили без обтяжливих декорацій – тут мають панувати поезія, емоції, кристалізуватися чіткі посили глядачам. Хор буде вбраний у гулагівські  фуфайки, так звані «ватники», що, на думку режисера,  теж має «прочитатися» як цілком сучасна метафора щодо людей, котрі бездумно увірували у «правильність» системи.

У виставі звучатимуть вірші поетів Розстріляного відродження – Михайля Семенка, Василя Еллана-Блакитного, Михайла Драй-Хмари, Майка Йогансена, Олекси Слісаренка та ін., музика Мирослава Скорика,  Бориса Лятошинського…

Ідея – Анжела Масленнікова, Олександр Рудько, Дмитро Тодорюк

Сценарій – Дмитро Тодорюк

Диригент-постановник – Ділявер Осман

Режисер-постановник – Дмитро Тодорюк

Хормейстер-постановник та диригент –  Анжела Масленнікова

Художник-постановник – заслужений художник України Людмила Нагорна

Прем’єрні покази вистави «Розстріляне Відродження» – 20 та 23 лютого