Дар’я Миколенко

Солістка опери (сопрано)

Провідний майстер сцени
Лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів

Біографія

Отримала диплом магістра Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського (2018, клас заслуженої артистки України, доцента Зої Рожок). У 2020 – закінчила асистентуру-стажування НМАУ ім. П.І. Чайковського (клас народної артистки України, професора Марії Стеф’юк).

У роки навчання стала лауреатом багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів, серед яких:

 • VІІ Міжнародний дитячий та юнацький фестиваль-конкурс «Духовні джерела» (2009, диплом лауреата І ступеня);
 • Всеукраїнський конкурс «Нові імена України» (м. Київ, 2011, лауреат);
 • ІІІ Міжнародний конкурс «PREMIER 2012» (м. Київ, 2012, ІІ премія);
 • VІІ Всеукраїнський конкурс солістів-вокалістів імені Оксани Петрусенко (м. Херсон, 2013, диплом переможця І ступеня);
 • V Інтернаціональний Український музичний конкурс, присвячений пам’яті М.І.Спозіто (м. Київ, березень 2013, диплом лауреата І ступеня);
 • У Інтернаціональний Український музичний конкурс, присвячений пам’яті М.І.Спозіто (м. Одеса, травень 2013, Гран-прі);
 • І Міжнародний конкурс «Перлини мистецтва» (м. Львів, 2014, ІІ премія).

Переможниця Всеукраїнського вокального конкурсу «Крушельницька 2.0» (2014).

Співпрацювала з Національним президентським оркестром, Національним академічним оркестром народних інструментів України, Національним ансамблем солістів «Київська камерата», Kyiv Symphony Orchestra, Київським муніципальним академічним духовим оркестром, Концертним ансамблем народних інструментів «Рідні наспіви», Естрадним оркестром ДСНС України, Камерним ансамблем Миколаївської філармонії «Ars Nova».

Отримала Подяку «За вагомий особистий внесок у створення духовних i матерiальних цiнностей та досягнення високої майстерностi у професiйнiй дiяльностi» вiд Голови Солом'янської районної в мiстi Києвi державної адмiнiстрацiї.

Також є переможницею багатьох Всеукраїнських турнiрiв з бально-спортивних танців, фіналісткою світового чемпіонату в Нідерландах, європейського турніру в Польщі.

На сцені Оперної студії Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського виконала партії у виставах:

 • «Царева наречена» М. Римського-Корсакова (Марфа),
 • «Весілля Фігаро» В.А. Моцарта (Сюзанна, Барбаріна),
 • «Орфей і Евридіка» К.В. Глюка (Амур),
 • «Ріголетто» Дж. Верді (Паж).

Брала участь у постановках:

 • «Бастьєн і Бастьєнна» В.А.Моцарта (Бастьєнна, режисер Анастасія Федорець, 2015),
 • «Медіум» Дж.Менотті (Моніка, режисер Олександр Співаковський, 2016). Вистава отримала Гран-прі на театральному фестивалі містичної драми «Німфа» та звання лауреата і перемогу в номінаціях «Краща акторська робота» та «Найкращий сценічний дебют у Польщі» на Міжнародному фестивалі українського театру «Wschod – Zachod», м. Краків, Польща. Вистава була представлена на фестивалі камерних опер «Оперний вікенд», м. Київ, Мала опера).
 • «Чарівна флейта» В.А.Моцарта (Паміна, режисер Олександра Шевельова, 2016).
 • «Чарівна флейта» В.А.Моцарта (Перша дама, режисер Андрій Маслаков, 2020).

З 2016 року – солістка-вокалістка Київської опери (Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва).

На сцені Національної філармонії України виконала партію сопрано в Месі до мажор «Коронаційній» В.А. Моцарта в рамках ХІ Міжнародного хорового фестивалю «Музичні зустрічі» (за участі хорової капели «Дзвіночок», дівочого хору «Вогник», Національного камерного ансамблю «Київські солісти», 2019).

У серпні 2019 року брала участь у майстер-класах «Exzellens-Labor Gesang» у педагогів Hedwig Fassbender, Rene Massis, Fausto Nardi (м. Вейкерсхайм, Німеччина) і виступила в концертах у Вейксхерхаймі та Франкфурті-на- Майні.

У червні 2020 року у Київській опері брала участь у майстер-класах відомих співаків Олексія Пальчикова, Рузан Манташян, Андрія Бондаренка та Ольги Кульчинської.

Гастролювала у Німеччині, Польщі, Словаччині, Угорщині.

Партії

У репертуарі театру виконала партії у виставах: